Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
Close

Çoçuk Odaları İçin Uygun Renkler

çocuk odası evim dergisi

İÇİNDEKİLER

Çocuk odası renkleri özenle seçilmeli. Açık renklerin etkisi, yeşil ve mavi renklerinin enerjisi, lila renginin hayal dünyasına katkısı yadsınamaz. Çocuk odası için renk önerileri sizler için Evim Dergisi arşivinden…

Renkli boyanmış duvarlar çocuklara bembeyaz boyanmış bir duvardan çok daha ilginç gelir. Bu nedenle duvarlarda renk kullanmaktan korkmayın. Hatta bırakın özgürce bu renkleri çocuğunuz seçsin.https://396835dacd04be213215f27bfeec9605.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

Bu renk olur mu demeyin. Odaya renk eklemenin bir yolu da renkli duvar kağıtlarıdır. Desenli duvar kağıtlarına yer verin. Desenler onların ilgisini çekecektir.

ÇOCUK ODASI DUVARLARINDA AÇIK TONLAR *

Çocuk odalarının duvarlarında açık tonlarının tercih edilmesi önemli; açık renkler onların hayatı anlamlandırmalarına yardımcı oluyor. Koyu tonlar çocukların hayal dünyasına olan olumsuz etkileri açısından da uygun görülmüyor.

Çocuk odası renkleri

LİLA İDEAL ÇOCUK ODASI RENKLERİNDEN *

Bir mor tonu olan lila, çocuk odası renkleri  için oldukça ideal. Çocukların hem  hayal dünyasını geliştiren hem de kolaylıkla uykuya dalmasını sağlayan lilanın yanı sıra önerebileceğimiz diğer bir renk ise  sarı. Sarı, çocukların zekalarını etkin kullanmalarına yardımcı oluyor ve onlarda mutluluk hissi uyandırıyor.

ÇOCUK ODASI DUVARLARINDA YEŞİL VE MAVİ *

Yeşil ve  mavi dinlendirici etkiye sahip. Bu iki rengin farklı tonlardaki kombinasyonları çocuk odası duvarlarında uygulamak  çocuklara olumlu enerji verecektir.

KIRMIZI VE TURUNCU YÜKSEK ENERJİ İÇİN KULLANILABİLİR *

Kırmızı ya da turuncu gibi hareketlilik veren renkler yüksek enerjili olarak tanımlanır.  Bu renklerin uçuk tonlarının duvarlarda kullanımı ise içine kapanık çocukların enerjilerini doğru yönlendirmelerine yardımcı olabilir. Duvarları beyaz renk uygulayıp, kullanılan eşyalarla odayı renklendirmek de ayrı bir seçenek olarak gösterilebilir.”

Çocuk odası renkleri

Evim Dergisi sitesinden alıntıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsaap
Bizi Arayın